Family Court of Western Australia

Daily Court List

Note: you may wish to use your browser's "Find" function to facilitate searching. This should be available from the "Edit" menu on your browser

DAILY COURT LIST - TUESDAY, 24 APRIL 2018

 

JUSTICE DUNCANSON (Duty Judge)

COURT 3.3 - LEVEL 3

Special Appointment at 9:30 AM

Naughton D W & Barr C J
 

Special Appointment at 10:00 AM

Johnson C A & Rodgers M E
 

Judgment at 2:00 PM

Scarfo M A & Lett S M
 

JUSTICE SUTHERLAND

COURT 2.3 - LEVEL 2

Rolling Trial at 2:15 PM

Da Silva G L & Zezan E P
 

ACTING JUDGE MORONI

COURT 3.4 - LEVEL 3

Rolling Trial at 10:00 AM

Eaton T J & Hsieh C
 

Judgment at 10:00 AM

Leaver M J & R J
 

MAGISTRATE ANDREWS

COURT 3.2 - LEVEL 3

Rolling Trial at 9:30 AM

Ripepi C & Marlow C D
 

MAGISTRATE WALTER

COURT 5.1 - LEVEL 5

Rolling Trial at 10:00 AM

Allan J B & Mackenzie M J
 

MAGISTRATE OSBORN (Duty Magistrate)

COURT 3.1 - LEVEL 3

Child Related Hearing List at 10:00 AM

Giles D E & Dixon K L
Horseman G R & Dann N M
Pizzuto R S & S D
Powell N H & Whyham M & Powell A L
 

Child Related Hearing List at 11:00 AM

Carwardine V & Wilson J S
Claudius C J & Rivasborge M A D
Crick T K & Webb D A
Macneeney J A & S P M & Albrecht K J & Franck S D
Nelson P J & Evans D
 

Special Appointment at 12:00 PM

Kelberg D P & Kobayashi A
 

Judgment at 2:15 PM

Mahmoudi M & Jahangiri Z
 

MAGISTRATE MARTINO

COURT 2.1 - LEVEL 2

Readiness Hearing at 9:30 AM

Gray D D & J S
 

Special Appointment at 9:30 AM

Chuma Y S & Chihwayi T T
 

Return of Subpoena at 9:30 AM

Trisnawati N & Ang P
 

Special Appointment at 9:30 AM

Vorisek Mj & Al
 

Special Appointment at 10:00 AM

Cain M E & D G
 

ACTING MAGISTRATE COHEN

COURT 3.5 - LEVEL 3

Special Appointment at 9:30 AM

Wilkes J F & Irvine J-A
 

Special Appointment at 10:00 AM

Dono K L & Dono Burgos S E
 

Return of Subpoena at 10:00 AM

Dono K L & Dono Burgos S E
 

Special Appointment at 10:00 AM

King M & Simpson C A
 

Return of Subpoena at 10:00 AM

King M & Simpson C A
 

Special Appointment at 10:00 AM

O'Reilly S J & S G
Steane V E & Nematollahi A
 

Special Appointment at 10:30 AM

Conway P & Bin Sali H & Oxenham M & Churnside M
 

Return of Subpoena at 10:30 AM

Olaniyi I B & Ohenhen A C
 

Special Appointment at 11:00 AM

Rind S & E
Talibi A & Tomic M
 

Enforcement List at 12:00 PM

Scouller A M & Bullock D
 

Judgment at 2:15 PM

Rumenos H & N
 

ACTING MAGISTRATE MACKEY

COURT 2.4 - LEVEL 2

Special Appointment at 9:00 AM

Vojvodic D & A
 

Special Appointment at 10:00 AM

Siegrist S M & Siergrist M
Bibi M T & Sabackic S
 

Return of Subpoena at 10:00 AM

Downie S A & Holbrook J C
 

Special Appointment at 10:00 AM

Pearce T A & R A
 

Return of Subpoena at 10:00 AM

Jackson S J & S L
 

Rolling Trial at 11:00 AM

Sharma A K & M
 

Special Appointment at 12:00 PM

Sharma A K & M
 

ACTING MAGISTRATE FORREST

COURT 2.2 - LEVEL 2

Child Related Hearing List at 10:00 AM

Daly T J & Blythin K J
Gray J & Kings N
Smith C B & D T
 

Child Related Hearing List at 11:00 AM

Sowood J & Courtez S A H
Wells R & Morabito N
 

Special Appointment at 11:30 AM

Bratt L M B & Gee M D
 

REGISTRAR KUURSTRA

COURT 2.5 - LEVEL 2

Registrars Duty List at 10:00 AM

Marriott N L A & J W
 

Return of Subpoena at 10:00 AM

Lalor M C & D C & C J
 

Registrars Duty List at 10:00 AM

Steel K A & D P
 

Readiness Hearing at 12:00 PM

Brenchley C C & Brenchley A K & Cumming A L
Gould D J R & C A
Hussaini J A & H
Magill M P W & Wood R
 

Readiness Hearing at 2:15 PM

Bergmans S M & N R
Ebbs S R & D R
 

Readiness Hearing at 3:15 PM

Fletcher-Ham B R & Chemweno J
Johnsen K F & Bancilhon C B
Mee W D C & Allen G M
Williams A D & Lane K L
 

REGISTRAR CONNICK (Duty Registrar)

CONFERENCE ROOM 2.39 - LEVEL 2

Procedural Conference at 9:00 AM

Perry R A & Robinson L A
 

Conciliation Conference at 9:15 AM

Baskerville M J & Ditchburn N S
 

Conciliation Conference at 9:45 AM

Robinson G M & P S
 

Conciliation Conference at 11:30 AM

Leonard M G & K L
 

FAMILY CONSULTANT MCFARLANE

CONFERENCE ROOM 2.07 - LEVEL 2

Case Assessment at 9:00 AM

Spencer M P & K L
 

Case Assessment at 11:00 AM

Gorman J P & Beeson S
 

FAMILY CONSULTANT PEDLEY

CONFERENCE ROOM 3.08 - LEVEL 3

Case Assessment at 9:00 AM

Chappell C M & Chappell C A & Chappell A S
 

Case Assessment at 11:00 AM

Debono J C & Mateljan A
 

FAMILY CONSULTANT ENGWERDA

CONFERENCE ROOM 3.09 - LEVEL 3

Case Assessment at 9:00 AM

Little A & Burke T
 

Case Assessment at 11:00 AM

Robinson M J & Sartori C